Výlet mladých hasičů - Benecko/Žalý - 9.8.2021

11.08.2021 13:38

    Výlet číslo 2 se měl konat již o měsíc dříve. Kvůli špatnému počasí byl bohužel zrušen a přesunut až na srpen. Tentokrát jsme se vydali na Benecko a na rozhlednu Žalý.

    Ráno jsme se sešli u hasičárny, protože nás tentokrát nejelo tolik a vešli jsme se do aut. Zhruba po 40 minutách jízdy jsme zastavili na Beneckém parkovišti. Odtud jsme se vydali po Lufťákově stezce. Na této stezce jsme plnili spousty zábavných úkolů. Došli jsme až k lanovce Kejnos, odkud jsme se po silnici vydali zpět k parkovišti. Byl to teda kopec!

    Naobědovali jsme se v restauraci Skalka, kde jsme si i odpočinuli a vyblbli se na místním "hřišti".

    Po obědě jsme se auty přesunuli na jiné parkoviště, odkud naše kroky vedly na rozhlednu Žalý. U rozhledny jsme si odpočinuli po náročném kopci, poté jsme vystoupali 89 schodů na rozhlednu, a kochali se krásným výhledem. Po sestoupení dolů jsme si dali svačinky a osvěžili se nanuky. Zbytky naší energie jsme zanechali v lese houpáním na houpačkách, jízdou na skluzavce, hledáním hub a jinými aktivitami. Po řádném vyblbnutí jsme se vydali na cestu zpět k autům a domů.

FOTO: ZDE