Závod hasičské všestrannosti - Vysoké nad Jizerou - 14.10.2017

15.10.2017 08:26

    V sobotu v půl osmé ráno jsme se sešli u hasičárny, abysme vyrazili na závod požárnické všestrannosti do Vysokého nad Jizerou. Jeli jsme hasičským autem a třemi osobními. Zúčastnilo se družstvo dorostenců, dvě družstva starších - Družstvo A - Michal, Terka, Verča, Natka a Eliška a Družstvo B - Anežka, Vojta, Honza, Marek a Štěpán. Dále se ještě zúčastnilo družstvo mladších, kteří v září nastoupili - Eliška Ch., Eliška J., Bára, Sabča a Adam.

    Po půlhodinové jízdě autem, jsme dorazili na místo. Nejdříve jsme se šli zaregistrovat, abychom věděli časy startů. Dozvěděli jsme se, že budeme startovat až po 13. hodině. Volný čas jsme tedy trávili hraním na kytaru, trénováním značek, uzlů a zdravovědy a také hraním her. Po jedenácté hodině jsme si došli na oběd - buřtguláš s chlebem, který nám chutnal.

    První šlo na řadu starší družstvo A, které závod zaběhlo za 0:37:18 + 26 trestných minut (7 střelba ze vzduchovky, 1 základy topografie, 6 uzlování, 5 první pomoc, 1 požární ochrana, 6 překonání překážky). Výsledný čas byl tedy 1:03:18, s kterým se družstvo umístilo na 31. místě.

    Druhé bylo na řadě družstvo mladších, které závod zaběhlo za 0:44:18 a získalo 35 trestných minut (8 střelba ze vzduchovky, 0 základy topografie, 6 uzlování, 12 první pomoc, 0 požární ochrana, 9 překonání překážky).Výsledný čas byl tedy 1:19:18, s kterým se družstvo umístilo  na 37. místě. Vzhledem k tomu, že mladší měli pouze měsíc, aby se všechno naučili, tak je tento výsledek výborný.

    Třetí šlo na řadu starší družstvo B, které závod zaběhlo za 0:38:51 + 16 trestných minut (4 střelba ze vzduchovky, 1 základy topografie, 0 uzlování, 5 první pomoc, 0 požární ochrana, 6 překonání překážky). Výsledný čas byl tedy 0:54:51, s kterým se družstvo umístilo na 25. místě.

    Po odběhnutí závodu jsme dostali medaile a diplom. Dali jsme si teplý čaj, sbalili si všechny věci a vyrazili k domovům.

FOTO: ZDE