Taktické cvičení Hilding Anders - Roztoky u Jilemnice - 30.06.2015

01.07.2015 19:25

30. června byl vyhlášen poplach ve firmě Hilding Anders - Tropico Plus. Poplach byl vyhlášen po 15 hodině. Námětem cvičení byla likvidace požáru ve firmě Hilding Anders - Tropico Plus, která vyrábí postelové matrace. Ohnisko „požáru“ se nacházelo ve skladovací hale vedle výrobní haly. Cvičení proběhlo bez použití vody. Prostor skladovací haly byl „zakouřen“ pomocí dvou mlžících přístrojů. Před příjezdem hasičských jednotek byl v areálu vyhlášen požární poplach a proběhla evakuace zaměstnanců z prostorů firmy. Pět zaměstnanců firmy, kteří se pokoušeli požár hasit, zůstalo uvnitř zakouřené haly. Na cvičení přijely jednotky z Jilemnice se třemy vozy, ze Studence, Libštátu  a z Roztok s LIAZ CAS 25. Po skončení cvičení se jednotka vrátila na základnu kolen 17 hodiny.

Zasahující hasiči: Horák, Janovský, Kobrle, Chrtek, Ginzl, Jerje, Horáček, Lumenda