Tajný výlet - 19.09.2015

20.09.2015 14:56
 V sobotu 19. září se uskutečnil dlouho očekávaný tajný výlet pro příznivce Roztockých hasičů. Odjezd byl v 7:00 od obecního úřadu a první zastávka byla v Zásadě na dni otevřených dveří v podniku STYLE BOHEMIA s.r.o. v likérce. Firma začínala s výrobou skleněných nápojových souprav v roce 1994 a od roku 2005 vyrábí vlastní ovocné destiláty a likéry. Ovoce pochází převážně z Českého ráje. Po prohlídce následova degustace a nákup. 
   Další zastávkou byl Liberec. Na výběr byly zoologická zadrada nebo botanická zahrada. Zoologická zahrada je jedna z nejstarších na našem území a datuje se už od roku 1904 jako zookoutek, jako zoologická zahrada od roku 1919. zoo je zapojena do mnoha mezinárodních projektů. Čítá na 825 zvířat ze 158 druhů. Botanická zahrada byla založena v roce 1876 a je nejstarší v České republice. Svoji sbírkou se řadí na přední místa v evropě. V Liberci byla pauza na oběd v 15:30 odjezd. 
   Třetí zastávkou byl novogotický zámek v Sychrově. Historie sahá do 15. století. K zámku patří rozsáhlí anglický park s mnoha architektonickými stavbami o rozloze 23 hektarů.
   Výlet byl zakončen společnou a závěrečnou večeří v Nové Vsi nad Popelkou. Ke zpříjemnění večera zahrál R. Hrdlička s kapelou.
 
Celý výlet dopadl na výbornou a děkujeme manželům Albrechtovým za výbornou přípravu a krásný zážitek a J. Juračkové a M. Ginzlové za pomoc.
 
Foto: ZDE