Soptíkův pohár - Kundratice - 8.5.2024

09.05.2024 13:41

    Druhá zastávka Soptíkova poháru se konala ve sváteční den v Kundraticích. Tentokrát se soutěžilo ve štafetách dvojic a požárních útocích. Opět jsme se zúčastnili s jedním družstev mladších a starších. Celkově se soutěže zúčastnilo 28 mladších a 23 starších družstev.

    Družstvo mladších - Elinka, Natálka, Kuba, Fráňa, Eliška, Janička, Sára, Bětka, Vojta a Míša. Mladší nejprve soutěžili v požárním útoku. Spojení vedení nebylo zas až tak rychlé. Sára na levém proudu nastříkala za čas 35,25. Eliška s pravým proudem dost zápasila, ale nakonec nastříkala za čas 46,23. Ve výsledku se mladší umístili na 22. místě. Dále šli mladší na štafetu 4x60 metrů. První čtyřka zaběhla štafetu za čas 84,51 a druhá čtyřka za čas 86,65. S lepším časem se umístili na 23. místě. Celkově se mladší umístili na 24. místě.

    Družstvo starších - Adam, Michal, Eliška Ch., Elinka, Vanďa, Anežka, Jája, Kája, Kačka, Eliška J. a Vanďa. Starší šli nejprve na štafety 4x60 metrů. V první čtyřce došlo ke zpomalení při předávce proudnice mezi Eliškou Ch. a Elinkou. Celou štafetu uběhli za čas 53,52. Ve druhé čtyřce došlo ke zpomalení na rozdělovači, kde se Michal musel vrátit zapojit hadici. Celá štafeta trvala 62,12. Do výsledného pořadí se počítala první, lepší štafeta. Starší se ve štafetách 4x60 metrů umístili na 12. místě. Dále děti čekal požární útok.Spojení vedení opět krásně klaplo a Vanďa na levém proudu nastříkala za čas 17,79, ale Eliška Ch. měla bohužel dlouhý prostřik, a tak výsledný čas byl 20,06. Tento výsledek zaručil 9. místo v požárních útocích. Celkově se starší umístili na 8. místě.

    FOTO: ZDE