Soptíkův pohár - Jablonec nad Jizerou - 1.10.2022

12.10.2022 14:12

    Poslední zastávkou Soptíkova poháru byl Jablonec nad Jizerou. Zde jsme měli Závod hasičské všestrannosti - střelba ze vzduchovky, topografie, požární ochrana, zdravověda, přelezení přes lano a uzle. Soutěžili jsme v pětičlenných družstvech - jedno družstvo starších - Eliška Ch., Verča, Anežka, Kája a Honza a dvou družstvech mladších - družstvo A1 - Karolínka, Elinka, Adam, Sabča a Jája a družstvo A2 - Sára, Vanďa, Terezka, Eliška J. a Dominik. Ještě jsme měli dvě náhradnice Kačku, kterou jsme půjčili do družstva starších Víchová B a Míšu, kterou jsme půjčili do družstva mladších Víchová C.

    Družstvo starších - Eliška Ch. zvládla vše bez trestných bodů. Verča dostala 5 trestných bodů za špatně určený azimut (o 10°) a 3 trestné body za střelbu ze vzduchovky. Anežka 2 trestné body za střelbu ze vzduchovky. Kája 2 trestné body za střelbu ze vzduchovky a 2 trestné body za požární ochranu. Honza 1 trestný bod za střelbu ze vzduchovky. Celé družstvo celkově utržilo 15 trestných bodů a umístilo se tak na 24. místě.

    Družstvo mladších A1 - Karolínka dostala 2 trestné body za střelbu se vzduchovky, 3 trestné body za špatně uvázaný tesařský uzel a 5 trestných bodů za špatně uvázanou ruku. Elinka měla 3 trestné body za střelbu ze vzduchovky. Adam zvládl vše bez trestných bodů. Sabča také zvládla vše bez trestných bodů. Jája dostala 1 trestný bod v požární ochraně.  Družstvo celkově utržilo 14 trestných bodů a umístilo se na 13. místě.

    Družstvo mladších A2 - Sára dostala 2 trestné body za střelbu ze vzduchovky a 3 trestné body za neuvázaný lodní uzel. Vanďa dostala 1 trestný bod za střelbu ze vzduchovky a 1 trestný bod v požární ochraně. Terezka dostala 1 trestný bod za střelbu ze vzduchovky a 3 trestné body za neuzávaný uzel zkracovačku. Eliška J. měla 3 trestné body za střelbu ze vzduchovky. Dominik měl 2 trestné body za střelbu ze vzduchovky a 7 trestných bodů za špatně uvázanou ruku a špatné držení při převodu zraněného. Celkově družstvo utržilo 23 trestných bodů a umístilo se na 18. místě.

    Náhradnice - Kačka dostala 3 trestné body za nesprávně uvázaný uzel zkracovačka. Míša dostala 3 trestné body za střelbu ze vzduchovky a 3 trestné body za nepřelezení lana.

FOTO: ZDE