Překvapení ve školce - 26.4.2019

26.04.2019 18:00

    Na pátek 26.4.2019 si výjezdová jednotka připravila překvapení pro Mateřskou školu v Roztokách u Jilemnice. Akce byla uspořádána za účelem osvěty hasičské tématiky pro školkovské děti a 1. třídu Základní školy. Hlavním iniciátorem této akce byl pan Petr Jirouš s podporou velitele JSDH a OÚ Roztoky u Jilemnice.

    V rámci této akce si děti prošli čtyři stanoviště:

1. Stanoviště - Dýchací přístroje s vyváděcí maskou - Toto stanoviště bylo nejhlavnější důvod celé akce, protože malé děti se hasičů v zásahovém oblečení většinou bojí. Hasiči byli převlečeni do zásahových obleků a masek a měli na sobě dýchací přístroj. Každé dítě si navléklo vyváděcí masku a hasič s ním buď v náručí nebo za ruku obešel auto. Děti tak přišli na to, že hasiči nejsou "strašidla", ale lidi, kteří pomáhají, a tak se jich nemusí bát.

2. Stanoviště - Na tomto stanovišti si děti vyzkoušeli stříkání z proudnice. Každý má své foto.

3. Stanoviště - Zdravověda - Děti se zde dozvěděli důležitá telefonní čísla a základy první pomoci.

4. Stanoviště - Hasiči obecně - Zde jsme se dozvěděli obecné věci o hasičích. Řekli jsme si, jaké máme hasicí přístroje a co je s nimi vhodné a nevhodné hasit. Ukázali jsme si i technické prostředky požární ochrany.

 

    Na závěr děti mohli vidět stříkání z děla, které je umístěno na střeše hasičského vozu.

    Každé dítě dostalo na památku reflexní pásku a tričko se Soptíkem.

FOTO: ZDE