17.9.2016 - Tajný výlet

28.09.2016 14:49

V sobotu 17. září se uskutečnil Tajný výlet hasičů, na který jsme se velice těšili. Odjezd se uskutečnil v 7:00 od Obecního úřadu a první zastávkou bylo ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi. ŠKODA Muzeum, bylo otevřeno v roce 1995 u příležitosti stého výročí založení firmy. Muzeum sídlí ve starých výrobních objektech firmy pánů Laurina a Klementa z let 1899 - 1911. Další zastávka se uskutečnila v Pivovaru Klášter patřícího do pivovarské skupiny Pivovary Lobkowicz Group. Nacházejícího se v obci Klášter Hradiště nad Jizerou v okrese Mladá Boleslav. Z pivovaru jsme přejeli do nedalekého Mnichova Hradiště, kde byla pauza na oběd. Polovina šla do centra a polovina zakotvila v hospodě pod zámkem, který byl naší další zastávkou. Zámek Mnichovo Hradiště je barokní valdštejnský zámek, původně renesanční komplex zbudovaný Václavem Budovcem z Budova. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti. Na prohlídce jsme se toho dost dozvěděli. Zámek byl založen roku 1606. Do barokní podoby byl přestavěn na počátku 18.století. Zestátněn v roce 1946. Dnešním majitelem je stát. Po prohlídce zámku jsme sedli do autobusu a vyrazily na závěrečnou společnou večeři v Nové Vsi nad Popelkou. Restaurace byla závěrem výletu, a tak jsme v ní setrvali do pozdních hodin. K tanci a poslechu nám hrál Jaroslav Čeřovský se synem.

Velké díky za uskutečnění výletu patří manželům Albrechtovým.

FOTO, Jan Chrtek st.: ZDE