140. výročí SDH Opočno a V. celorepublikový sraz parních stříkaček

18.07.2016 08:42

15. - 17. července probíhaly v Opočně oslavy 140. výročí od založení místního hasičského sboru, které byly spojeny s V. celorepublikovým srazem parních stříkaček. Sjelo se zde celkem 8 hasičských sborů: SDH Opočno, SDH Kvítkovice, SDH Netolice, SDH Klatovy, SDH Semily 1, SDH Svojanov, SDH Uherský Brod a my. Před zahájením srazu byla každá parní stříkačka přivežena na opočenské náměstí buď v koňském zápřahu nebo historickým traktorem. Součástí celorepublikového srazu jsou soutěže mezi parními stříkačkami. První soutěží je zátop na čas do dosažení 5 atmosfér páry, druhou nástřik terčů s 10 litrů, třetí postupné sestříknutí barevných pet lahví v určeném pořadí a poslední, kdo nejdál dostříkne.Vítěz obdrží putovní pohár, který má celý rok u sebe a na dalším sraze ho předá dalšímu výtěznému družstvu. Letošním vítězem bylo družstvo SDH Semily 1, kteří se mi v jednotlivých disciplínách umístili na 5., 1., 2. a 2. místě. Druhé místo obsadilo družstvo SDH Klatovy a třetí SDH Opočno. Naše družstvo, SDH Roztoky u Jilemnice, se umístilo na 7. místě.

 

Foto Město Opočno: ZDE