130. výročí založení sboru Obecnice - 18.06.2016

20.06.2016 14:50

O víkendu 17.-19.6.2016 jsme se vydali do obce Obecnice nedaleko Příbrami. Místní hasiči slavili 130. výročí založení sboru. Oslavy začaly slavnostní schůzí, po které následnoval průvod. Průvod skončil na hřišti, kde pokračoval program. Na slavnostní prapory byly upevněny stuhy a byly předány pamětní předměty. Poté následovala ukázka vězeňské služby z Příbrami - předvedli se nám psovodi i zásahová jednotka. Další ukázkou bylo hašení dřevěných baráčků historickou technikou, což jsme s naší parničkou také vyzkoušeli. Přihlížejícím dětem se moc líbila naše práce s parničkou, a tak jsme ještě tři hodiny topili, aby děti mohli stříkat. Dále jsem se mohli podívat na vyprošťování osob po nehodě dvou automobilů a na požár auta. S postupujícím časem se začali sjíždět další hasičské sbory, které přijeli na pomoc s večerní fontánou. Fontány se zúčastnilo celkem šedesát proudů a trvala asi 15 minut. Celodenní program byl zakončen ohňostrojem.

Foto SDH Obecnice: ZDE