60m s překážkami - Poniklá - okresní kolo - 10.9.2022

10.09.2022 17:22

    Dnes ráno jsme vyrazili na pro nás úplně novou soutěž. Šlo o běh jednotlivců na 60m s překážkami. Po vystartování bylo potřeba překonat bariéru, za ní si vzít hadice, přeběhnout kladinu, hadice spojit k sobě a do rozdělovače a k proudnici a s proudnicí utíkat do cíle. Na soutěž jsme pilně trénovali a bylo vybráno 9 dětí, kteří měli nejlepší výkony. Za mladší chlapce běželi Adam a Michal. Za mladší dívky běžely Elinka, Sabča, Jája a Vanďa. A za starší dívky běžely Kačka, Anežka a Kája. Na provedení disciplíny jsme měli dva pokusy a počítal se lepší čas.

    Jako první za mladší chlapce běžel Adam V., který měl v 1. pokusu čas 20,00 a ve druhém pokusu se zlepšil na čas 19,79. Celkově se umístil na 3. místě.

    Dále běžel Michal V., který měl v 1. pokusu čas 23,88 a ve druhém pokusu se také zlepšil na čas 23,67. Celkově se umístil na 8. místě.

    Další na řadě byla kategorie mladších dívek . Jako první vyběhla Jája R., která měla 1. pokus za čas 21,38 a ve druhém pokusu se také zlepšila na čas 21,01. Celkově se umístila na 5. místě.

    Poté vyběhla Sabča L., která měla 1. pokus za čas 25,40 a ve druhém pokusu se také zlepšila na čas 24,32. Celkově se umístila na 14. místě.

    Dále Elinka Š., která měla 1. pokus za čas 35,26, protože se musela vracet pro jednu koncovku, která jí vypadla. V druhém pokusu se jí nezadařilo vůbec, koncovka jí opět vypadla a ještě seskočila dříve z kladiny, a tak byla diskvalifikovaná. S prvním pokusem se umístila na 27. místě.

    Jako další běžela Vanďa F., která v 1. pokusu zapojila hadici na rozdělovač přes zub, a v druhém pokusu hadice z rozdělovače vypadla, takže oba pokusy byly diskvalifikované. Celkově se umístila na 30. místě.

    Poslední kategorií byly starší dívky. Jako první vyběhla Kája Ď., která zaběhla 1. pokus za čas 28,96 a ve druhém pokusu se o dost zlepšila na čas 21,23. Celkově se umístila na 31. místě.

    Dále startovala Kačka S., která měla 1. pokus za čas 21,40. Ve druhém pokusu se jí bohužel zasekla hadice a spadla z kladiny, a tak byl tento pokus diskvalifikován. Celkově se umístila na 32. místě.

    Jako poslední běžela Anežka Ď, která měla 1. pokus diskvalifikovaný, protože brzo seskočila z kladiny, ve druhém pokusu se jí zadařilo za čas 18,96. Celkově se umístila na 27. místě.

    Z každé kategorie postupovalo deset nejlepších. A tak Adam, Michal a Jája JEDOU NA KRAJ! :-)

    FOTO: ZDE